Podróże

  Na swoim koncie mamy już kilka kontynentów. Odwiedzaliśmy Maroko, Murmańsk, Gruzję, Bałkany i Rumunię. Ciągle pojawiają się nam pomysły na nowe wyprawy. Nie zawsze na ciężkich turystycznych motocyklach enduro ale zawsze na dwóch kołach z silnikiem ;). Poniżej dzielimy się relacjami z dotychczasowych wypadów. Miłej lektury!

  Previous Next

  WSTĘP

  21 maja 2016 roku moja kariera motocyklowa została brutalnie przerwana. Tzn. sam ją przerwałem zagapiony na weselnego TIR-a jadącego z naprzeciwka. Kiedy oczy powróciły na drogę zauważyłem, że droga skręca w lewo, a ja i motocykl nie... Potem już wiadomo. Gleba, trzask łamiących się plastików, dziwne ukłucie w lewej nodze i skończyło się rumakowanie. Na szczęście prędkość była bardzo znikoma. Trampek zniósł to bardzo dzielnie ale ja skończyłem ze złamaniem kości strzałkowej. No i z nadszarpniętym ego ;).

  Relacja z naszej wyprawy do Indii piękne widoki nowe motocykle... Chociaż nie było łatwo. Po przylocie do Indii okazało się że nie ma gratów (wszystkich gratów) jednego z nas. I nie wiadomo kiedy te graty się znajdą i czy w ogóle się znajdą. Musieliśmy więc na szybko załatwiać cały sprzęt.

  Wyprawa do Maroka planowana była przez naszą ekipę około 12 miesięcy. Przez ten czas było wiele pomysłów jak dotrzeć do granic Afryki, od promu przez Włochy do jazdy na kołach z Polski. Padło w końcu na transport do Malagi motocykli na lawecie, załatwianie wszystkich formalności wraz z wykonaniem uprawnień na lawetę zajęło mi 30 dni. Teraz mamy dwóch kierowców i 3000 km w jedną stronę. No to zaczynamy naszą przygodę.

  Pomysł na wyjazd w kierunku morza Barentsa zakiełkował u nas w zeszłym roku, plany na Mongolię się posypały, więc aby utrzymać klimat wschodni wybraliśmy trasę o mniejszym kalibrze czasowo- finansowym. Ot taka wyprawa w dobie kryzysu. No to do rzeczy.

  Nasz wyjazd odbył się w dniach 22.VI- 05.VII.2013 w składzie:
  Pyra- Honda Varadero 1000
  Tdzik- Suzuki DR Big 800
  Mikołaj- KTM 990 Adventure

  Previous Next

  No i stało się…  Przemierzając Polskę na krótszych lub dłuższych wypadach, cały czas mieliśmy niedosyt, przyszedł czas na pierwszą poważną wyprawę.

   

  Skład wyprawy:
  • Pyras XJ 600N
  • Przemek i Agata Kawa GPX 750
  • Kuba i Gosza GS 1150
  • TDzik Dr Big 800
  • Tomek i Katka GS 1200

   
  TBILISI  
   
  Na drodze do stolicy tego pięknego kraju trafiliśmy do jeszcze jednego ciekawego miejsca – miasto Gori, miejscowość w której urodził się Józef Wissarionowicz Stalin, właściwie Josif Wissarionowicz Dżugaszwili, bo był Gruzinem. Miasteczko położone pośród wzgórz nie powala urodą. Betonowe blokowiska mają rudawy kolor, to od rdzy z metalowych elementów żelbetonowych płyt. Jest też zamek i muzeum byłego wodza ZSRR.
   
  Kilka minut po zatrzymaniu się na foty i szluga zawołało nas kilku siedzących przy drodze mieszkańców do wspólnej gry w jakąś odmianę szachów czy warcabów… nie pamiętam. Tomek to znał i raz sobie nawet przegrał.

  START

  Plan pt. wyprawa na motocyklach, koniecznie daleko, z namiotem do spania na dziko, start skoro świt i zbiórka gdzieś w zakątku Polski, żeby tego samego dnia jeszcze ze 3 granice przekroczyć, było już nie raz grane. Tym razem było więcej czasu i kilometrów do zaplanowania. Dłuższa pauza od dnia codziennego. Jednak czym dalej i dłużej tym mniej chętnych, którzy się na taki lot garną. Umówiliśmy się więc we dwóch...Tomek na bawole (BMW R1200GS) z Warszawy i ja na bigosie (Suzuki DR 800) ze Świebodzic, zbiórka w Bielsku-Białej, a stamtąd już prosto na południe po kraniec kontynentu. Pierwsze 100 km towarzyszył mi Pyra na viadrze (Honda Varadero 1000). Namawiałem go żeby chociaż do Rumunii pociągnął , ale nie tym razem.

  48 h później

  Dwa dni później na campingu w Bukareszcie przy ulicy Aleea Privighetorilor 1-3 nasz poranek wyglądał mniej więcej tak, jak początek tego video trailera.

  Previous Next

  1. Czas wyjazdu: 03-12.06.2010
  2. Skład załogi w wyprawie Rumunia 2010
  • Pyra- Varadero 1000
  • TDzik- Dr Big 800
  • Grzanka- Super Tenere 750
  • Mikołaj- KTM 990 Adventure
  • Tomek- GS 1200
  • Przemek i Agata- GPX 750
  • Kuba i Gosza- GS 1150
  • Kolarz i Marta- Transalp 600

  © Motorlucky.pl. All Rights Reserved.
  Free Joomla! templates by Engine Templates